Любов и връзки

7 знака, че вашият партньор е патологично ревнив

Патологична ревност

Кои са предупредителните знаци, на които трябва да обърнете внимание навреме, за да прекратите връзка с патологичен ревнивец?

 

Ревността започва с неспособността да оцените себе си като личност. Всяка ситуация, в която ревнуваме някого, показва неприязън преди всичко към себе си. Човек ревнува, когато се страхува да не бъде изоставен.

От съмнение в себе си той също може да започне да провокира спътника си към ревност, изисквайки доказателство за любов. Живеейки с патологичен ревнив човек, вие не принадлежите на себе си: всяка стъпка е контролирана, всяко желание да прекарвате време с приятели е потиснато и решенията далеч не се вземат самостоятелно. Психолозите обясняват как да определите дали вашият партньор е патологичен ревнив и как да се предпазите от „болни“ отношения навреме.

 

Абсолютно „доверие“

Проява на този знак може да бъде желанието на партньора да знае всички пароли от телефона, социалните мрежи, компютъра и да има достъп до кореспонденция с вашите близки. Добре е хората да си вярват и да показват лични съобщения, но това поведение не трябва да бъде обсебваща мания, особено когато става дума за личното ви пространство и свобода.

 

Постоянен контрол

Той постоянно иска да знае къде сте и с кого, намесва се в личното ви пространство и  иска да контролира графика ви. Много често жените не обръщат внимание на подобно поведение и го приемат за норма, приписвайки такива прояви на прекомерна грижа.

 

Постоянно обиждане и опити за манипулация

Ако вашият партньор ви звъни твърде често и се обижда щом не отговаряте на обаждането по една или друга причина, това не е нормално. Особено, ако започва да се нервира и да проявява агресия към вас. В такъв случай незабавно трябва да отвърнете на удара и ясно да определите позицията си, защото, ако свикнете с такова отношение, ще ви е трудно да възприемете адекватно нормалните отношения в бъдеще.

 

Ограничаване на кръга на общуване

Ако партньорът не ви позволява да прекарвате време с приятелки, изисквайки да отделяте време само за него и да го поставяте на първо място, тогава той е патологичен ревнив човек с манипулаторски наклонности. В повечето случаи това е характерно за всички прекалено ревниви натури.

 

Агресия и нежелание за разбиране на проблема

Сцените на ревност и скандалите поради ревност за всеки човек са едни от най-тревожните сигнали. На партньора изглежда, че всички ви гледат „някак погрешно“, независимо дали е треньор, колега, приятел или познат – според него всички са съперници. Следват постоянни изблици на гняв и публични обвинения, скандали, които по-късно могат да прераснат във физическо насилие.

Мания за преследване

Може да изглежда, че той знае твърде много за вас, въпреки че в началото такова внимание може дори да е ласкателно, но този интерес определено не може да се нарече „здравословен“.

 

Постоянно подозрение

Партньорът постоянно и без предупреждение идва на местата, където се намирате, преследвайки една цел, за да ви осъди в изневяра. Ако това е норма в отношенията ви, работата не отива на добре.

Ако се окажете във връзка с патологичен ревнивец, тогава трябва да сте наясно, че той няма да се промени и единственото, което можете да направите, е да прекратите връзката.

 

Най-често ние сами привличаме ревниви хора в живота си. Жените, които се заобикалят с такива мъже, в повечето случаи са много уязвими, неуверени в себе си и, компенсирайки липсата на внимание, подсъзнателно избират партньор, който ги обгражда с любовта си и заема цялото пространство около тях.

 

За пълноценна здрава връзка между мъж и жена е необходимо да разберете, че сте двама отделни и завършени личности и не е нужно да доказвате нищо на никого, включително на себе си. Следователно, основната работа е работата върху себе си, приемането и любовта.

Щом живеете в хармония, отношенията ви с любимия човек ще бъдат изпълнени с топлина, уважение и щастие.

2983

Similar Posts