Тези билки подобряват работата на сърцето и го правят по-силно и стабилизират кръвното налягане.
При хипертония
Два пъти на ден трябва да ядете 1 чаена лъжичка натрошени семена от копър. Налягането постепенно ще започне да намалява.
При сърдечна недостатъчност
Една чаена лъжичка билка жълтеница се залива с 0,5 чаши вряща вода, оставя се за около два часа. Приемайте 1 супена лъжица инфузия 3 пъти на ден в продължение на 20 дни. Лекарите препоръчват да се ядат протеини, тъй като това е важен структурен елемент на клетките. Препоръчително е да приемате 2-3 порции протеин дневно.
При сърцебиене
Две супени лъжици невен се заливат с 2 чаши вряща вода, оставят се за 2 часа. Приемайте ¼ запарка 4 пъти на ден 25-30 минути преди хранене.
При атеросклероза
Залейте една супена лъжица счукани корени от глухарче с чаша вряща вода, прецедете. Приемайте ¼ чаша 3-4 пъти на ден половин час преди хранене.
При сърдечен задух експертите съветват да се пие невен, маточина, маточина, жълтурчета, пелин, живовляк, къпина.
Още билки, които са полезни за сърцето – глог, майчинка, дива роза, детелина, мента, магданоз и цикория.
Как да укрепим сърдечно-съдовата система?
Според препоръките на лекарите, сънят трябва да бъде най-малко 8 часа на ден, като трябва да се правят и ежедневни упражнения, хранене според правилното меню, както и да се разделите с лоши навици.
Диетолозите препоръчват на хората със сърдечни проблеми да ядат зеленчуци и плодове, те съдържат много антиоксиданти. Повечето от тях са в плодове, които имат наситен цвят.
Доматите могат да бъдат наречени най-полезният зеленчук за профилактика на атеросклероза и сърдечни заболявания.
Трябва и да се откажете от мазните храни в полза на риба, птиче месо, ядки и сушени кайсии.
Броколите помагат на сърцето, предпазват от рак и стареене.
Внимание!
Зъбоболът може да причини сърдечни заболявания. Стрептококите и стафилококите, които се намират в болен зъб, се пренасят през тялото чрез кръвта и могат да причинят ревматизъм, миокардит и кардиомиопатия, както и инфекциозен ендокардит, който е опасен главно поради бързината на развитието си.
357