Полезно

Смяна на хоризонтални щрангове: Проблеми и решения

Смяна на хоризонтални щрангове

За канализационната система в стари постройки се използват чугунени тръби. Основният проблем тук обаче е нуждата от постоянни ремонт на тръбопроводната система, тъй като подобна конструкция се влошава много бързо. А подмяната на канализационната система е възможна само по време на основен ремонт.

 

Решението е по-бърза смяна на хоризонтални щрангове и тръби, изработени от надеждни съвременни материали, които превъзхождат тези от чугун. Ето защо много собственици активно задвижват този процес.

 

Една смяна на хоризонтални щрангове най-често включва предварително проектиране и поставяне на нови тръби.

 

Този процес има много предимства:

 

  • Като начало пестите пари от викането на специалист, тъй като той няма да има нужда да идва няколко пъти.
  • По-лесно е да обсъдите веднъж всичко със съседите си, отколкото постоянно да изключвате щранга, когато е необходимо, за да подменяте някой елемент от канализационната система.
  • Добър начин да спестите време и усилия за ремонтни дейности.

 

Правилната смяна на хоризонтални щрангове включва и подмяната на тези части, които присъстват в междуетажните тавани. Процесът е съпроводен с пробиване на специални дупки отгоре и отдолу около щранга. След това тръбата се демонтира за следващите стъпки от ремонта. Разбира се, за такова събитие е необходимо да получите съгласието на съседите, в противен случай ще е необходимо да смените цялата височина на щранга.

 

След премахването на старата система се инсталира нова и надеждна. Ако нямате опит, потърсете помощ от професионалисти, които се занимават със смяна на хоризонтални щрангове ще свършат качествено работата.

 

Не забравяйте, че старите тръби могат не само да предизвикат авария, но и да нанесат вреда на здравето.

 

Износените тръби са сериозен проблем, тъй като поради факта, че тръбата „обраства“ отвътре, нейната пропускателна способност намалява значително. Много по-лошо е, че използвайки вода, преминала през мръсни тръби за пиене или готвене, вредим на собственото си здраве.

Ето какво рискуваме да добавим към нашата диета:

 

  • Тежки метали (флуор, олово), нитрати и други съединения с неограничен произход, които причиняват бъбречни патологии, анемия и слабост на тялото

 

  • Хлор, неговите силно токсични съединения и други дезинфектанти, които причиняват заболявания на сърдечно-съдовата система

 

  • Магнезиеви и калциеви соли, които допринасят за алергии, дразнене и сухота на кожата

 

  • Различни микроорганизми, включително e. Coli, ентеровируси, които навлизат във водата от почвата през частично разрушени стени на тръби
15

Similar Posts